SUSE Expert Days 2018

SUSE Expert Days 2018

17 kwietnia 2018 r., Warszawa

  • Dni
  • Godzin
  • Minut
  • Sekund

O konferencji

17 kwietnia 2018 r. w Warszawie odbyło się doroczne spotkanie z ekspertami od rozwiązań open source. Konferencja ta była jedną z ponad 90 organizowanych przez SUSE na całym świecie w ramach  SUSE Expert Days . Nasze całodniowe wydarzenia było wypełnione technicznymi prezentacjami i dyskusjami z udziałem inżynierów i ekspertów SUSE. Przygotowane przez nas sesje koncentrowały się na tematach technicznych, które są istotne dla profesjonalistów IT. W tym roku tematem przewodnim było hasło „Open. Redefined”, gdyż dla nieskrępowanego rozwoju firm ważne jest to, że otwarte ma być nie tylko samo oprogramowanie. Zapoznaj się ze wszystkimi prezentacjami (pobierz plik  zip – 22 MB) lub wybranymi zagadnieniami klikając interesujący temat w programie spotkania . Zobacz też galerię zdjęć z naszego wydarzenia!

Program konferencji

9:30 – 10:00

Rejestracja i powitalna kawa

10:00 – 10:40

Sesja główna – Open. Redefined. Otwarty kod oprogramowania to za mało!
Marcin Madey, Country Manager, Rafał Kruschewski, Marketing Manager, SUSE Polska

10:40 – 11:30

Część pierwsza: Innovation at the Speed of Open Source – sesja i pokaz SUSE CaaS Platform
Pieter Jenniskens, Sales Engineer, SUSE Netherlands

11:30 – 12:00

SUSE i Lenovo: zintegrowana oferta
Jakub Roguski, Sales Engineer, Lenovo Enterprise Systems

12:00-12:30

Przerwa kawowa, czas na odwiedzenie stoisk tematycznych i partnerów

Główna ścieżka konferencyjna Dodatkowa ścieżka warsztatowa *
12:30-13:45

Cześć druga: Increased Agility is the Key to Success – sesja i pokaz SUSE OpenStack Cloud oraz SUSE Enterprise Storage
Artur Duszczyk, SUSE Country Representative,
Ziemowit Buczyński, Solutions Architect, SUSE Polska

Warsztaty z uruchamiania aplikacji w kontenerach z wykorzystaniem technologii Kubernetes i oprogramowania SUSE CaaS Platform
Paweł Mirończuk, Senior Consultant, SUSE Polska
Pieter Jenniskens, Sales Engineer, SUSE Netherlands
13:45-14:15
Radosław Łebkowski, Data Platform Technology Solution Professional, Microsoft
14:15 – 15:00 Obiad, czas na odwiedzenie stoisk tematycznych i partnerów
15:00-16:30

Od admina po architekta – krótki przegląd dostępnych szkoleń i certyfikatów SUSE
Emiel Brok, SUSE Training and Certification Manager, EMEA

Część trzecia: Adapt to Win with IT Transformation – sesja i pokaz SUSE Manager oraz SUSE Enterprise Linux / Mission Critical Computing
Artur Duszczyk, SUSE Country Representative,
Dariusz Leonarski, Senior Consultant SUSE Polska,
Dariusz Puchalak, OSEC

Warsztaty z uruchamiania aplikacji w kontenerach z wykorzystaniem technologii Kubernetes i oprogramowania SUSE CaaS Platform.
Paweł Mirończuk, Senior Consultant, SUSE Polska
Pieter Jenniskens, Sales Engineer, SUSE Netherlands

16:30 – 17:00

Zakończenie, rozdanie nagród za udział w ankiecie i konkursach

 

Nasze całodniowe wydarzenie obejmowało sesje biznesowe i techniczne. Po sesji głównej równolegle do wystąpień konferencyjnych prowadzone były dwa identyczne, 90-minutowe warsztaty z uruchamiania aplikacji w kontenerach z wykorzystaniem technologii Kubernetes i oprogramowania SUSE CaaS Platform.

Plan warsztatów z SUSE CaaS Platform:
1. Konfiguracja głównego węzła zarządzającego – mastera
2. Zapoznanie się z interfejsem
3. Podłączenie kilku workerów (dostarczone jako OVA do zaimportowania)
4. Uruchomienie wcześniej przygotowanego obrazu z aplikacją
5. Upgrade obrazu do nowszej wersji – symulacja „błędu krytycznego” w celu zademonstrowania, jak używanie kontenerów skraca czy wręcz eliminuje „okienka serwisowe”.

Zobacz nasz clip wideo z zaproszeniem na konferencję.

Prelegenci

SUSE

Emiel Brok

Manager for Training Go-to-Market and Delivery at SUSE, responsible for the EMEA-region (Europe, Middle East, Africa). Goal: Color as many people as possible ‚Green’. Strategy: Bring SUSE Training courses to the market through a selected number of Training Partners per country. Mission in life: Lobby to make sure that IT students get trained in open source and (SUSE) Linux. Board member, host and co-founder of ICT Netwerk Nijmegen.

SUSE

Dariusz Leonarski

Magister informatyki, absolwent Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, były pracownik Instytutu Informatyki UW. Jeden z pierwszych w Polsce instruktorów i inżynierów autoryzowanych przez firmę Novell. Od 2004 związany z firmą SUSE. Obecnie pracuje w dziale Professional Services w SUSE Polska. Jak twierdzi, praca w tej firmie to nie tylko możliwość działania w zgranym zespole, ale niebagatelny jest fakt, że od początku istnienia firmy jej podejście do rozwiązań sieciowych odpowiada jego intuicji i wiedzy wyniesionej z murów Uniwersytetu Warszawskiego.

Microsoft

Radosław Łebkowski

Specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach przetwarzania i analizy danych (MS SQL Server, BI, Big Data, Machine Learning, IoT). Zajmuje się doradztwem w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań raportowo-analitycznych pozwalających efektywnie wykorzystać potencjał pracowników w organizacjach. Ekspert od systemów analizy danych w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure, hurtowni danych oraz rozwiązań Microsoft Power BI. W firmie Microsoft od wielu lat jest odpowiedzialny za wsparcie największych klientów sektora Enterprise (finanse, telekomunikacja, przemysł, sektor publiczny). Prelegent na wielu konferencjach branżowych. Posiadacz licznych certyfikatów z obszaru rozwiązań MS SQL Server, Azure, Business Intelligence (m.in. MCSA, MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Data Management & Analytics, MCITP).

SUSE

Pieter Jenniskens

Pieter Jenniskens started with his first Linux in 1992 and never let it go after that. He started his professional career at a local internet provider. In 2003 he started working for a Linux consultancy firm and worked for large enterprises in the Netherlands. His main job has always been designing/implementing/operating large infrastructures or datacentres. In February 2017 he joined SUSE as a Sales Engineer in the Netherlands. He now supports the sales team and talks about the technical side of SUSE products to customers and partners.

SUSE

Marcin Madey

Dyrektor generalny SUSE w Polsce. Z wykształcenia informatyk, zdobył dyplom magistra na Uniwersytecie
Warszawskim – Instytut Informatyki na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz dyplom Executive Master of
Business Administration w Institut Francais de Gestion. Dla firmy SUSE pracuje już od 13 lat. Należy do wąskiego grona
specjalistów, będących prezenterami na światowych konferencjach technicznych. Prowadził wykłady na niemal wszystkich kontynentach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji, RPA czy Rosji.

SUSE

Artur Duszczyk

Dyrektor handlowy w firmie SUSE z ponad 20 letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań IT dla centrów danych i obliczeniowych. Przed przejściem do firmy SUSE był starszym menedżerem ds. rozwiązań firmy Huawei na region Europy Środkowo-Wschodniej oraz członkiem grupy Nordic Global Solution Elite Team. Artur pracował również jako dyrektor działu zaawansowanych rozwiązań firmy DELL, gdzie zajmował się projektowaniem systemów inżynieryjnych i działem zarządzania produktem. Posiada głęboką wiedzę na temat serwerów i pamięci masowej jako bazy VI (systemy chmurowe, SOA, OpenStack). Ma ponadto doświadczenie w budowaniu kanału partnerskiego i zarządzaniu nim. W swojej karierze w IT pełnił również wiele funkcji lidera w firmach Fujitsu i IBM, co umożliwiło mu dogłębne zrozumienie branży ICT i IT.

SUSE

Ziemowit Buczyński

Ukończył fizykę komputerową na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie następnie pracował jako starszy analityk systemowy. Obecnie pracuje w firmie SUSE Polska jako architekt rozwiązań i zajmuje się rozwiązaniami software defined storage oraz bezpieczeństwa opartymi na zarządzaniu tożsamością. Prowadził projekty zarówno w Polsce, jak i za granicą, opracowując architekturę rozwiązań i organizując pracę zespołów roboczych.

Lenovo

Jakub Roguski

Sales Engineer, Data Center Group, Lenovo Global Technology Poland
Absolwent Politechniki Warszawskiej, który od samego początku swojej kariery zawodowej związany był z branżą IT, dlatego może pochwalić się już ponad 20-letnim doświadczeniem. Przez ostatnie lata pracował u czołowych firm IT takich jak Nortel Networks, Fujitsu, CA Technologies oraz IBM gdzie w zespołach sprzedaży i technicznego wsparcia sprzedaży był odpowiedzialny głównie za największe przedsiębiorstwa z sektora produkcji i tzw. „retail’u”. Obecnie koncentruje się na rozwiązaniach zintegrowanych oraz klastrowych (NoSAN, SDS, Hyper-Converged).

SUSE

Paweł Mirończuk

Wielki entuzjasta oprogramowania open source. Korzysta z Linuksa na desktopie od 1996 r. Obeznany z wieloma systemami jak Debian/Ubuntu, Fedora/RedHat, openSUSE/SUSE Linux Enterprise i BSD. Specjalizacje: zarządzanie tożsamością, RBAC, XML, XSLT, PRINCE2, ITIL, Linux, wirtualizacja, klastrowanie, cloud computing.

Partnerzy konferencji

Platynowy partner konferencji SUSE Expert Days 2018 w Polsce

Więcej informacji: www.lenovo.com

Brązowy partner SUSE Expert Days 2018

Więcej informacji: www.sepsoftware.pl

Globalny partner roadshow SUSE Expert Days 2018 i złoty partner w Polsce

Partnerzy szkoleniowi na SUSE Expert Days 2018

Atrakcje towarzyszące

Czy już jesteś ekspertem od rozwiązań open source? Podczas konferencji można było bezpłatnie sprawdzić swoją wiedzę i uzyskać certyfikat od partnera szkoleniowego SUSE, firmy LiveTrainings. W przygotowanym specjalnie na naszą konferencję teście sprawdzaliśmy wiedzę na temat platformy Linux (SUSE Linux Enterprise Server), zarządzania systemami Linux (SUSE Manager), pamięci masowej Open Source (SUSE Enterprise Storage) oraz chmury OpenStack (SUSE OpenStack Cloud).  

Na stoisku partnera szkoleniowego Compendium CE czekało na uczestników stanowisko VR wyposażone w sprzęt Oculus/HTC Vive. W grze w wirtualnej rzeczywistości do zdobycia były nagrody – vouchery na szkolenie (do wyboru) z administracji i zaawansowanej administracji SUSE Linux – kursy SLE201 lub SLE301.

 

 

Z kolei na stoisku OSEC można było wziąć  udział w konkursach, w których główną rolę pełnił RetroPie. Nagroda główna to nowe Raspberry Pi 3 B+ 🙂

Na koniec konferencji za udział w ankiecie można było zdobyć jeden z 15 szybkich dysków zewnętrznych (USB 3.0), wodo- i wstrząsoodpornych, sponsorowanych przez nową wersję naszej platformy systemowej – SUSE Enterprise Linux 15!

Lokalizacja

Konferencja SUSE Expert Days tradycyjnie zorganizowana została w Polsce w nowoczesnym, świetnie wyposażonym i bardzo dobrze skomunikowanym ośrodku konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik.

Centrum Nauki Kopernik
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
00-390 Warszawa
www.kopernik.org.pl

Do Centrum Nauki Kopernik można dojechać:
II linią metra — stacja Centrum Nauki Kopernik (prosimy kierować się do wyjścia Wybrzeże Kościuszkowskie)

Autobusami: 105, 118, 127 — przystanek Biblioteka Uniwersytecka
185 — przystanek Metro Centrum Nauki Kopernik (d. Pomnik Syreny, przystanek w tunelu)
102, 162 — przystanek Metro Centrum Nauki Kopernik (d. Pomnik Syreny)

Do Kopernika można też dotrzeć bezpośrednio z Dworca Centralnego PKP autobusem linii 127.

Pociąg: Centrum Nauki Kopernik znajduje się ok. 12 minut piechotą od stacji Warszawa Powiśle. Na tej stacji zatrzymują się pociągi SKM i Kolei Mazowieckich, w tym z lotniska Chopina. Czas dojazdu pociągiem z lotniska to ok. 25 minut.

Samochód: Auto można zostawić wokół Kopernika w płatnej strefie parkowania, która obowiązuje w godzinach 8.00-18.00. Na terenie Kopernika działa też parking dla samochodów osobowych płatny 5 zł/godz. Parking otwarty jest w godz. 7.00–21.00.

Kontakt

Organizatorem konferencji SUSE Expert Days 2018 było polskie przedstawicielstwo firmy SUSE:

SUSE Polska Sp. z o.o.
ul. Postępu 21
02-676 Warszawa
tel. 22 537 5020
e-mail: infolinia@suse.com